Je to terapeutická metóda využívajúca jedinečne navrhnutú elastickú pásku. Zlepšuje funkciu tkanív a fyziologických systémov tela. Môže byť aplikovaná medzi jednotlivými terapiami na predĺženie terapeutického  účinku liečby.

 

Je vhodná v akomkoľvek štádiu liečby, akútnom, post-akútnom, rehabilitačnom  aj chronickom, ako prevencia poranení , pomáha návratu k homeostáze. Metóda môže byť využitá ako súčasť terapie, dá sa kombinovať s technikami manuálnej medicíny, elektroliečbou, kryoterapiou, vodoliečbou, má okamžitý a dlhotrvajúci efekt.

 

Kineziotaping sa dá využiť pri liečbe: svalových disbalancií, posturálnych insuficiencií, obehového a lymfatického systému, väzivových, šľachových a kĺbových poranení, patologických pohybových vzorcov, jaziev a fascií, neurologických problémov. Účinky kineziotapingu sú tiež často využívané v športe na zníženie bolesti a opuchu, zlepšenie výkonu, urýchlenie procesu rehabilitácie  a skrátenie doby hojenia a rekonvalescencie, zníženie napätia v úponoch svalov (tenisový/golfový lakeť, skokanské koleno).

Kineziotaping

Rehabilitácia

Kineziotaping

Lymfodrenáž

Optima Forma, Na hrebienku 1, 811 02 Bratislava (c) 2013