Mgr. Jana Prokešová, dipl.
fyzioterapeut, pilates inštruktor

 

           Je zakladateľkou centra Optima Forma. Vyštudovala odbor diplomovaný fyzioterapeut. Titul Magister rehabilitácie získala na Trnavskej    univerzite.    Po   niekoľkoročnej   praxi   v   nemocnici

a súkromných rehabilitačných centrách sa v roku 2003 prvýkrát stretla s metódou Pilates, ktorá ju z profesionálneho hľadiska okamžite oslovila. Začala sa systematicky vzdelávať, aby pochopila podstatu Pilatesovho cvičenia a snažila sa prepojiť túto metódu s fyzioterapiou.

 

Absolvovala odborné semináre a workshopy pod vedením zahraničných lektorov. Prvý certifikát, cvičenie na podložke (Matwork) , získala u skúsenej učiteľky Pilates Renaty Saboungi.

 

Svoje vzdelanie neskôr rozšírila o medzinárodný certifikát, cvičenie na podložke a pilates strojoch (Pilates Matwork a Pilates Apparatus) pod vedením Kathy Corey, medzinárodne uznávanej autority v oblasti Pilates. V súčasnej dobe sa zúčastňuje Pilates master Mentor programu Lolity San Miguel, poslednej žijúcej priamej žiačky J.H. Pilatesa, s cieľom získať titul Second Generation Pilates Teacher.  Neustále sa vzdeláva, zúčastňuje sa medzinárodných workshopov a kongresov.

 

Na jej práci ju najviac baví osobný prístup a tvorivosť. Je ambiciózna a má zmysel pre detail. Pre každého klienta sa snaží nájsť tú najlepšiu cestu ako pracovať so svojím telom a dosiahnuť maximálne výsledky.

 

tel: +421 905 232 217

email: jana@optimaforma.sk

Optima Forma, Na hrebienku 1, 811 02 Bratislava (c) 2013